فرصت سرمایه گذاری روی نمادی با بازگشت سرمایه بیش از ۳۰۰۰ درصدی

مقدمه

در این داغی بورس و حجم ثبت‌نام جدید در بورس و ورود نقدینگی، شاخص کل امروز از یک میلیون واحد گذشت. همیشه توصیه من به تازه واردهای بورسی این بوده و هست که از توسعه فردی و آموزش خود غافل نشوید و بورس را برای شناخت بهتر رفتارهای بازار و اقتصاد بطور کلی ببینید، بورس قدرتهای شما را در این زمینه محک می‌زند و فرصتی برای رشد فراهم می‌نماید. حالا فرصتی شد که دوباره در مورد نقش توسعه فردی بعنوان نمادی غیربورسی به نام رشد شخصی صحبت کنم. جالب است که بدانید اگر هر روز فقط یک درصد بتوان فرد بهتری بود سالانه ۱.۰۱ به توان ۳۶۵ معادل ۳۷۷۸ درصد رشد حاصل خواهد شد. در این مطلب سعی خواهم کرد روش هایی برای بهتر بودن به شما ارائه کنم.

سرمایه‌گذاری اول-رسانه

کمتر تلویزیون ببینید. بیشتر از اختیار خود برای تماشای محتوای انتخابی و مورد نیاز ذهن خود استفاده کنید. برنامه های انرژی مثبت و روحیه بخش ببینید و از دانشگاه یوتیوب غافل نشوید! از وبسایت‌ها و بلاگ‌های تخصصی بازدید هفتگی یا ماهانه داشته باشید و از ربات‌های اتوماتیک که فید RSS آن‌ها را برایتان در تلگرام میفرستند، استفاده کنید. دیدن اخبار عمومی کمکی به تخصص و حس خوب شما نمی‌کند و خواندن مطالب تخصصی برای بشریت هم مفید‌تر است. شک نکنید!

سرمایه‌گذاری دوم-مطالعه

کتاب‌های فیزیکی و الکترونیکی بیشتری مطالعه کنید. البته طبیعتا کیفیت نباید در این مورد فدای کمیت شود. با وجود اپلیکیشن‌هایی مثل طاقچه و فیدیبو امروز برای هر کسی خواندن کتاب در دسترس‌تر و راحت‌تر از هر زمان و هر مکانی در گذشته شده‌است. البته اگر می‌توانید کتاب انگلیسی مطالعه کنید یا گوش کنید کیندل و آدیبل را فراموش نکنید.

سرمایه گذاری سوم-روابط

از شر دوستان سمی راحت شوید. احتمالا شما هم تجربه دوستی با کسانی را داشته‌اید که منابع وقتی و مالی و… شما را مصرف می‌کنند و حس عذاب وجدان هم به شما القا می‌کنند. برای مقابله و نه‌گفتن اصلا تعارف نکنید. کتاب‌ها و مطالب زیادی را در گوگل راجع به نه‌گفتن می‌توانید پیدا کنید. بعد از این در انتخاب دوستان و صمیمیت دقت بیشتری به خرج دهید.

سرمایه‌گذاری چهارم-یادگیری

در کلاس‌ها و رویدادهای سازنده شرکت کنید. وارن بافت در این باره می‌گوید که بهترین سرمایه‌گذاری، سرمایه‌گذاری روی خودتان است. هرچه بیشتر یاد بگیرید درآمد بیشتری خواهید داشت. نسخه خودمانی‌اش هم می‌شود همین “العلم سلطان” خودمان! که هرکس آن را بیابد سروری و حکومت میکند و هرکس آن را نیابد بر او سلطه میشود.

سرمایه‌گذاری آخر(البته در این مطلب!)-دیسیپلین

روی نظم شخصی خود کار عملی و قابل اندازه گیری انجام دهید. مثلا میتوانید برای داشتن بدنی سالم‌تر یا ادامه دوباره ورزشی که در گذشته انجام می‌داده اید برنامه‌ریزی کنید و یا روی نوشتن برنامه‌ها و داشتن تقویم کاری دقیق‌تری فکر کنید.

نتیجه‌گیری

شاید این مطلب راجع به بورس نبود ولی مطمئن باشید برای رشد بلندمدت در بورس و زندگی هیچ راهنمایی سودمندتری از توصیه به یادگیری وجود ندارد.

Aryan Kian ۱۳۹۹/۰۲/۲۰ ۰ توسعه فردی

نظرات کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید