یک بار برای همیشه سنگ های خود را با حواس پرتی سر کار وا بکنیم!

وقتی در میانه ی کار نوتیفیکیشنی روی اسمارت فون خود دریافت میکنیم یا با ما تماس میگیرند، شاید در ظاهر تاثیر چندانی در بهره وری ما نداشته باشد ولی وقتی متوجه این موضوع میشویم که نیم ساعت یا بیشتر غرق کاری شده ایم که نه تنها اولویت بالایی نداشته بلکه حالا به یک عادت مخرب نیز تبدیل شده. نیر ایال در کتاب Indistractable به این موضوع می پردازد.

واضح است که Knowledge Worker ها از جمله مدیران و مهندسان نباید میان کار خود سوشال مدیا و یوتیوب را چک کنند اما اتفاقی که در عمل میافتد: ایمیل که ابزاری کاری به نظر میرسد دروازه ای برای ورود به اهمال کاری و سوشال مدیا در کار است. همه تصور میکنند مخالف کلمه حواس پرتی، تمرکز است ولی مخالف حواس پرتی، جذب (Traction) است. اگر برای ایجاد “جذب” در مقالات علمی به دنبال راه حلی در حوزه انگیزش باشید معمولا به جواب هایی مثل شبه-لذت و چماق و هویج که ریشه در تفکر روانشناسی فرویدی دارند برمیخورید. جواب دقیق تر اینست که لذتی وجود ندارد و ما فقط به دنبال حذر از درد هستیم که به این پدیده پاسخ هومیو-استاتیک میگویند که بدین صورت است که مغز برای از بین بردن ناراحتی (discomfort) دستور به حل آن میدهد. مدیریت زمان هم در اصل مدیریت درد است.

سوال: چگونه این موضوع را حل کنیم و کار صحیح را انجام دهیم؟

تسلط روی محرک(ماشه) های درونی

زمان گذاشتن برای Traction

هک کردن پروسه های محرک های خارجی(مهندسی معکوس/ضد فن زدن روی محرکهای خارجی)

پیشگیری از حواس پرتی با عهد و پیمان درونی

بجای سرکوفت زدن به خود (تنبل پنداشتن خود) یا محکوم کردن کمپانی های سازنده تکنولوژی باید راه حلی عملیاتی تر پیش گرفت. باید از لحظه قبل از عمل محرک دقیقا عکس گرفت، آن هم عکسی از احساساتی که در آن لحظه بروز کرده اند؛ زیرا برای تحلیل و درمان حواس پرتی به این عکس نیاز داریم. مشکل در اسمارت فون نیست بلکه باید در زندگی خود دنبال مشکل بگردیم.

باید با این حس دقایقی آرام بنشینیم و این با سرکوب حسی متفاوت است بلکه این جدا شدن از خود و در لحظه از زاویه ای بالاتر خود را نظاره کردن است.

داشتن باکس های زمانی مشخص و دقیق در برنامه ریزی روزانه و خاموش کردن محرک های خارجی ای که خدمت ضروریی را ارائه نمیدهند به حل مشکل بیشتر کمک مینمایند. تایمر و آلارم به برنامه ریزی کمک میکنند ولی اگر به کار یا زندگی آسیب بزنند حالا دیگر محرک خارجی مخربند. دو سوم آمریکایی ها هیچوقت حتی ده دقیقه هم صرف تغییر تنظیمات نوتیفیکیشن گوشی خود نمیکنند! ایمیل مادر “مهندسی تغییر عادات” است و از همه حقه های روانشناسی استفاده کرده است. اگر همان لحظه جواب ایمیل کسی را ندهیم ناراحت میشود؟ نه طبیعتا. پس لازم نیست نگران باشیم.

ورودی ما زمان و خروجی ما تسک ها هستند ولی کارهایی که انجام نشوند به آینده اهمال و تسویف میشوند. پس کار امروز را به روزهای آینده موکول نکنیم و زندگی و تعطیلی و روزهای آینده را فدای اهمالکاری امروز خود نکنیم. ارزشها بسیار مهم هستند مثلا خانواده مهم است ولی وقتی باکس های برنامه ریزی شده تقویم خود را میبینیم اینطور نیست. ما کدام باکس را به پختن و خوردن غذای سالم و مقوی اختصاص میدهیم؟ کامل و سالم میخوابیم؟ همه ما ۲۴ ساعت مساوی در روز وقت داریم.

با عهد و میثاق ها هم میتوانیم به خود تعهد بدهیم که جلوی حواس پرتی را از قبل بگیریم و به نوعی برنامه پیشگیری و پاداش-جزا برای خود تنظیم کنیم. به رفتارهای مثبت جایزه بدهیم و رفتارهای مثبت را تشویق کنیم. همچنین نوعی عهد هویتی در روانشناسی هست که ریشه در روانشناسی دین دارد، آیا یک مسلمان متعهد از خودش میپرسد که امروز الکل بنوشم یا نه؟ خیر، او مشروب را بصورت دیفالت نمی نوشد.

حالا به نظر شما علت این مشکل از تکنولوژی است یا فرهنگ سازمان؟

حواس پرتی در کار یک علامت از علائم دُشکاری و اختلال فرهنگ سازمانی است و مثالی جالب اپ Slack که چت سازمانی فراهم میکند است. حالا به نظر میرسد که کارکنان اسلک باید حواس پرت ترین مردم دنیا باشند چون در شرکتی با کارکرد “چت” کار میکنند! فکر میکنید ساعت ۶ عصر در دفتر مرکزی اسلک چه خبر است؟ پرنده پر نمیزند. کسی از اسلک استفاده نمیکند. چون دارای سازمانی با فرهنگ سالم است و اینگونه کمپانی ها ۳ ویژگی سازنده دارند:

۱-به کارکنان امنیت روانی می دهند. یعنی کارمندان نگرانی خاصی از ابراز نگرانی خود ندارند.

۲-انجمن و کانالهایی برای تبادل نظر راجع به مسائلی که نگران هستند یا درباره اش خوشحال و راضی نیستند درنظر گرفته اند.

۳- مهمترین ویژگی اینست که مدیر خودش تایم خاموشی دارد و به دیگران این را بعنوان الگو اعلام میکند.

برگرفته از تحقیقات نیر ایال محقق مارکتینگ و نویسنده کتاب hooked

Aryan Kian ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ ۰ زندگی دیجیتال

نظرات کاربران

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاه خود را بیان کنید